Mycie i dezynfekcja

Staranna dezynfekcja pomieszczeń inwentarskich jest niezbędna do utrzymania wysokiego poziomu higieny w obiektach hodowlanych. Jednak zanim zastosujemy preparat dezynfekujący, nie możemy zapomnieć o dokładnym umyciu powierzchni budynku.
Mycie i dezynfekcja mają na celu maksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanych obiektach.
W swoich usługach wykorzystujemy wysokiej jakości preparaty renomowanych producentów oraz wysokiej klasy myjki ciśnieniowe i zamgławiacze termiczne.

Deratyzacja

Gryzonie są bardzo niebezpiecznymi szkodnikami, które należy zwalczać z powodu przenoszonych chorób. Prowadzenie skutecznej deratyzacji jest niezbędnym zabiegiem mającym na celu wyeliminowanie wektorów roznoszących zarazki.

Głównymi problemami związanymi z obecnością szczurów i myszy są:

– rozprzestrzenianie się chorób poprzez przenoszenie takich zarazków jak: Salmonella spp, Escherichia coli, Toksoplazmoza,
– skażenie produktów odchodami,
– zniszczenie magazynowanej żywności,
– niszczenie poszycia budynków, instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych.

W usługach zwalczania gryzoni stosujemy chemiczne i fizyczne metody.

Metoda chemiczna polega na wykładaniu substancji bójczych mających za zadanie eksterminację gryzoni z danego obszaru w wyniku ich wytrucia. Rodentycydy ( trutki ) wykładamy w zabezpieczonych stacjach tzw. karmnikach deratyzacyjnych w celu zabezpieczenia osób postronnych i zwierząt.
Rodzaj trutki dobierany jest indywidualnie w zależności od populacji gryzoni, gatunku szkodników, charakterystyki obiektu, pory roku oraz dostępu do źródeł pożywienia i wody.

Metoda fizyczna wymaga wcześniejszego rozeznania wielkości populacji gryzoni oraz ich głównych miejsc występowania. Bardzo ważnym jest wyeliminowanie wszystkich miejsc nachodzenia do obiektów: dziur, szpar, przegryzień rur kanalizacyjnych i wentylacyjnych. Kolejną rzeczą jest dobranie odpowiednich substancji wabiących tzw. atraktantów, które będą nęcić gryzonie w miejsca do których my chcemy je przyciągnąć. Uzyskanie ww. informacji pozwala na skuteczne wykonanie zabiegu. Teraz dopiero możemy zacząć umieszczać odpowiednie urządzenia – pułapki sprężynowe, chwytacze żywołowne lub klejowe.

Fumigacja

Z uwagi na to że fumigacja jest zabiegiem silnie toksycznym wymagane jest by zabieg był przeprowadzony przez specjalnie przeszkolony i przygotowany do tego celu personel .

Podczas fumigacji, prócz fachowości usług, dbamy przede wszystkim o Państwa bezpieczeństwo. Do każdego zabiegu podchodzimy indywidualnie. Starannie planujemy i kontrolujemy przebieg zarówno samej usługi, jak również procesu odgazowania. W trakcie przeprowadzania gazowania przestrzegamy wielu procedur, których celem jest zapewnienie ochrony zwierzętom, środowisku, poddawanym fumigacji produktom a przede wszystkim ludziom.

Czyszczenie linii pojenia

Woda jest kluczowym elementem w tuczu zwierząt . Jest ona niezbędna między innymi w procesach regulacji temperatury ciała, trawienia, i usuwania produktów przemiany materii. Zwierzęta hodowlane zużywają średnio dwa razy więcej wody niż paszy, a zawartość wody w ich ciele waha się zależnie od wieku zwierząt i grupy produkcyjnej. Dlatego woda podawana do picia powinna być najwyższej jakości.

Najczęściej spotykanym problemem w systemach pojenia jest osadzanie się biofilmu i kamienia.
Biofilm jest złożoną wielokomórkową strukturą bakterii (i innych organizmów) otoczoną warstwą substancji organicznych i nieorganicznych, przylegającą do wewnętrznej powierzchni systemu pojenia. Odkładający się w systemach pojenia kamień sprawia, że powierzchnia rur jest bardziej chropowata, a przez to, jest świetnym podłożem do osadzania się różnych elementów i powstawania biofilmu.

Aby uniknąć problemów związanych z jego obecnością, a tym samym pozostałościami antybiotyków w wodzie, konieczne jest regularne i dokładne czyszczenie linii pojenia.

Usługę czyszczenia linii pojenia wykonujemy metodą Apire.

Metoda ta opiera się na wprowadzaniu impulsów wody i powietrza ze ściśle określoną częstotliwością. Urządzenie działa na różnych rodzajach i długościach linii pojenia.

Najważniejszymi zaletami tej metody są:
– skuteczne czyszczenie linii pojenia bez użycia preparatów chemicznych,
– usuwanie biofilmu oraz pozostałości po antybiotykach i witaminach,
– możliwość stosowania w trakcie lub pomiędzy rzutami.

Montaż systemów schładzania

Przy hodowli drobiu czy trzody chlewnej niezbędne jest zagwarantowanie zwierzętom właściwych parametrów powietrza, w szczególności w okresie letnim, kiedy to temperatura wewnątrz obiektów inwentarskich może wynosić ponad 25°C. W takich, mało komfortowych dla zwierząt, warunkach może wystąpić stres cieplny, mający ujemny wpływ na aktywność rozpłodową zwierząt, ich prawidłowy przyrost i metabolizm.

Jednym z efektywniejszych sposobów na zapewnienie zwierzętom odpowiednich warunków nawet w najgorętsze dni lata są systemy zamgławiające. Metoda ta poza podstawową funkcją obniżenia temperatury powietrza dodatkowo je nawilża i stanowi niejako uzupełnienie wentylacji.

Dzięki zastosowaniu dodatkowego chłodzenia, można obniżyć temperaturę w kurniku nawet o kilka stopni Celsjusza , co ma pozytywny wpływ na dobrostan zwierząt oraz uzyskiwane wyniki produkcyjne.

Oferujemy Państwu montaż wysokociśnieniowego systemu schładzania pozwalającego szybko obniżyć temperaturę w budynku inwentarskim. Proces zraszania realizowany jest poprzez dysze do których specjalna pompa tłoczy wodę pod wysokim ciśnieniem wynoszącym 70 Bar. Dysze zraszające najczęściej montowane są nad wlotami powietrza, dzięki czemu wytwarzana jest mgiełka wodna, która chłodzi powietrze wpadające do budynku. Krople mgły natychmiast parują, jednocześnie pobierając ciepło z powietrza. Nadmiar wilgoci jest następnie usuwany z budynku przez system wentylacyjny.

System schładzania możne być podłączony do głównego sterownika klimatu co umożliwia w pełni automatycznie sterować wyposażeniem budynku wraz z wentylacją.
Facebook
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram